CT vyšetření (počítačovou tomografií)

Vyšetření počítačovou tomografií je ve srovnání s intervenčními metodami, např. angiografií, pro pacienta značně šetrná, bezbolestná, nenáročná a rychlá a zároveň poskytuje získání vynikajících výsledků pro stanovení diagnózy onemocnění.

Příprava na vyšetření

Vyšetření se provádí nejen v nativním obrazu, ale i aplikaci kontrastní látky do žíly. Proto dostává pacient 2 hodiny před vyšetřením 2 tablety Dithiadenu a musí být minimálně 4 hodiny před vyšetřením lačný. Nutná je znalost alergické anamnézy pacienta. Pacient s cukrovkou jsou dle možností bráni přednostně, pokud je na tuto skutečnost upozorněno předem při objednávání vyšetření. Zvláštní příprava je pro vyšetření pánve (1/2 ampule Telebrixu vypít večer a zbytek ráno).

Průběh vyšetření

Při tomto vyšetření jsou zhotoveny snímky (řezy) na lůžku v naprostém klidu, bez hnutí pacienta. Průměrná doba vyšetření je kolem 30.ti minut. Vyšetření se provádí jak u ambulantních, tak i hospitalizovaných pacientů.